Bologna FC – US Sassuolo

Hráči Bologni sa stretnú so Sassuolo, ktoré zatiaľ zdarne bojujú na viacerých frontoch. Oba celky sú na tom, čo sa týka bodových ziskov, podobne a tak stretnutie jasného favorita postráda.

Zatiaľ pravidelne zbiera body Bologna. Podarilo sa jej to aj v poslednom zápase na pôde rímskeho Lazia, kde dokonca dlho viedla. O víťazstve ju nakoniec pripravila šiesta minúta nastaveného času a premenená penalta Cira Immobileho. Na druhú stranu je pravda, že Immobile mohol sám dať aspoň stavky online ďalších päť gólov. Severotaliansky celok tak má na svojom konte jedenásť bodov a v tabuľke mu patrí priebežná trinásta priečka. Zverenci trénera Roberta Donadoniho by však radi figurovali vyššie a ak porazí Sassuolo, tak sa im to podarí.

Sassuolo má v celkovej tabuľke ešte o bod viac a je desiate. Pre tím trénera Di Francesca to nie je zlá bilancia, hoci teraz Neroverdi striedajú porážky s výhrami. Nesmieme totiž zabúdať, že stále hrajú Európsku ligu a v nej si zatiaľ vedú slušne. Po štvrtkovej remíze na pôde Rapidu Viedeň stále drží postupovú druhú priečku.

V lige si Sassuolo naposledy poradilo s posledným Crotone a nemalo to vôbec jednoduché. Domáci totiž dlho viedli skorú trefou Falcinelliho, ale sedem minút pred koncom zrovnal Sensi a hneď za tri minúty pridal víťazný gól Iemmello –viac zde.

Bologna sa s Sassuolo stretla všudy všetkého len štyrikrát, ale len raz vyhrala. Zhodou okolností to bolo práve v minulej sezóne a rovno na Cittá del Tricolore. Na druhú stranu Sassuolo zase dokázalo zvíťaziť v Bologni, keď jediný gól obstaral Floro Flores.

Domáci tím nebude môcť využiť kartové potrestaného Gastalldella, čo je určite výrazná strata. Ďalej sú zranenia gólman Mirante a útočník Destro. Sassuolo je na tom úplne rovnako, zo základu chýba Berardi s Missirolim, ku ktorým sa ešte pridal Letschert.

zdroj: www.xbuk.info/energybet/