Diamantová liga: Špotáková prišla o víťazstvo v poslednej sérii

Oštepárka Barbora Špotáková skončila pri prvom štarte po olympijských hrách druhá na mítingu Diamantovej ligy v Lausanne.Bronzová medailistka z Ria de Janeiro sa v predposlednej sérii dostala výkonom 64,48 metra do čela súťaže, ale záverečným pokusom ju prehodila Lotyšska Madara Palameikaová. Štvrťkár Pavel Maslák dobehol štvrtý.

Palameikaová, ktorá sa musela na olympiáde uspokojiť s desiatym miestom, dnes zvíťazila hodom dlhým 65,29 metra a upevnila si vedenie v priebežnom poradí Diamantovej ligy.

“Bola to náročná súťaž, pretože po zisku medaily v Riu som nemala žiadne voľno,” povedala najlepšie stávkové kancelárie Špotáková, ktorá vylepšila tretie miesto z júlového mítingu Diamantovej ligy v Monaku.

“som spokojná s druhým miestom aj tým, že som znovu prekonala 64 metrov.Technicky to nebolo dobré, ale s výkonom som spokojná, “uviedla dvojnásobná olympijská víťazka a svetová rekordérka.

V súťaži oštěpařek chýbala olympijská šampiónka Sara Kolaková z Chorvátska. Druhá premožiteľka Špotákovej z Ria Juhoafričanka SUNET Viljoenová obsadila v Lausanne piate miesto.

Maslák dobehol štvrtý

Maslák sa výkonom 45,35 sekundy priblížil na 29 stotín svojmu tohtoročnému maximu. za tretím Holanďanom Liemarvinem Bonevaciou zaostal halový majster sveta o deväť stotín. Závod vyhral Američan LaShawn Merritt za 44,50.

V trojskoku potvrdila svoju suverenitu Kolumbijčanka Caterine Ibargüenová .Olympijská šampiónka predviedla výkon 14,76 metra a pripísala si piate prvenstvo v tomto ročníku Diamantovej ligy.

Vo vrhu guľou vyšla odveta za Rio Novozélanďance Valerii Adamsovej, ktorá výkonom 19,94 porazila Američanku Michelle Carterovou a jasne dominuje hodnotenia seriálu.

Na ženskej stovke potvrdila výbornú formu Jamajčanka Elaine Thompsonová. Dvojnásobná olympijská víťazka z nedávnych hier vyhrala v rýchlom čase 10,78. Ďalšie zlatá medailistka z Ria Američanka Dalilah Mohamedovo bola pri absencii Zuzany Hejnové suverénny na trati 400 metrov prekážok za 53,78.Jej krajanka Ashley Spencerová, ktorá pripravila Hejnová o olympijský bronz, bola tentoraz šiesta s výkonom o dve sekundy pomalším než v Riu.

Sprint mužov na 100 metrov, ktorý nebol zaradený najlepšie stávkové bonusy do Diamantovej ligy, vyhral Jamajčan Asafa Powell v čase 9,96 sekundy. Bývalý svetový rekordér pokoril hranicu desiatich sekúnd už v 96. závodu v kariére.

Na dvojstovke zvíťazil Churandy Martina v novom holandskom rekorde 19,81. Z európskych šprintérov boli v minulosti rýchlejší len Francúz Christophe Lemaitre (19,80) a bývalý svetový rekordér Talian Pietro Mennea (19,72).

Po prekvapivé porážke v Riu si nespravil chuť tyčkařský svetový rekordér Renaud Lavillenie.


Francúz skončil opäť druhý, keď prekonal len 572 cm.Zvíťazil Američan Sam Kendricksovú, ktorý zdolal o 20 cm viac.

Muži :

100 m (+0,5 m / s) : 1. Powell (Jam.) 9,96, 2. Meite (pobrať. sl.) 10,01, 3. Fearon (Brit.) 10,05.

400 m pr.: 1. Mägi (Est.) 48,59, 2. Bett (Keňa) 48,68, 3. Fernández (Šp .) 49,22.

Ženy :

100 m prek. (+0,7 m / s): 1. Harrisonová 12,42, 2. Harperová-Nelsonová 12,71, 3.Stowersová (všetky USA) 12,75.

Témy: šport, atletika, Diamantová stávkovej kancelárie bonusy liga, Špotáková