Gaming: reklamné živé kurzy zakázané v NSW s cieľom obmedziť on-line športové stávky

Reklama a živé kurzy počas športových prenosov bol zakázaný v Novom Južnom Walese, ako regulátori začali skúmať spôsoby, ako udržať na uzde šírenie on-line športového stávkovania.

V play kurzy, ako sú tie, ktoré presunúť podľa na výsledkovej tabuli alebo ponúknuť možnosť odhadnúť ďalší strelec, už nemôže byť vysielaná v NSW od marca budúceho roka, stáť je podpredseda vlády, Troy Grant, oznámil v sobotu.

Grant, ktorý je zároveň minister NSW pre hry a preteky, povedal živé kurzy zvyšuje riziko nebezpečného hazardu tým, že podporujú stávkari naháňať straty alebo staviť na popud.Politicians strach terčom hale hazardu, Rob Oakeshott hovorí Viac

“Niet pochýb o tom, že športové stávkovanie na trh je stále viac konkurenčný prevádzkovatelia agresívne prenasledovať podiel na trhu prostredníctvom povýšenia, a preto je dôležité, aby regulácia ťahov s priemyslom, “dodal.

Tento zákaz sa rozumie televízne vysielanie, ktoré obsahujú segmenty s prevádzkovateľmi stávkových počas prehrávania alebo prerušenia bude musieť byť upravená pre NSW publikum inak úplne vypustiť.

vzťahuje sa na udalosti kratší ako štyri hodiny, “sirénu do sirény”, čo znamená test krikete či golfových turnajov budú vylúčené.

presne, koľko je práve stavil on-line o športe je ešte možné kvantifikovať, ale reklamné výdavky by stávkové kancelárie štvornásobne vzrástol medzi rokmi 2010 a 2013 na takmer 48 m $, podľa monitoringu firmy Ebiquity.

Samantha Thomas, docent v oblasti verejného zdravia na Deakin University vo Victorii, povedal, že zákaz bol pozitívny, ale len zakrpatené “jedna malá časť z celkovej sady marketingových akciách, ktoré prebiehajú počas športových zápasov”.

< p> povedala diváci, vrátane detí, by stále vidieť generické inzercie hazardných hier, firemné logá na dresoch a sponzorstvo na štadiónoch.

“Musíme prestať myslieť na problematické reklamy ako byť len o živé kurzy povýšenie a musí premýšľať komplexnejšie o rozsahu marketingové taktiky, že deti by mohli byť vystavené, a ako to mohlo ovplyvniť ich postoje na hazardných hrách, najmä v oblasti športu, “povedala .Gambling zákony: vláda by mala prijať vnútroštátnu daň, hovorí senátor viac

správa v auguste o finančnom poradenstvo Austrália podrobne používanie agresívnych marketingových taktiky zo strany športových prevádzkovateľov stávkových zahrnuté ponúkajúce úver pre hráčov už v dlhu a využitie stimulov, ako sú vstupenky na športové podujatia,

Jedna prípadová štúdia zahrnuté do správy podrobného ako bol jeden muž ponúkol až do výšky $ 500 na voľné stávky, a pokračoval k hazardu preč výnosy z predaja svojho domova.

V ďalším, muž pokúsil o samovraždu z dôvodu jeho dlhy z hazardu a vyšiel z nemocnice na ponuku od jednej firmy, aby ho vzal na boxerský zápas.

NSW zakáže tieto taktiky v decembri rozšírením existujúcej zákaz lákavé stávky podľa “credit, voucher alebo odmenu” pokryť “všetky stimuly”.

Grant povedal, že štát sa čaká na výsledky federálnej preskúmanie do internetového stávkovania je prevádzkovaný theformer NSW Premier Barry O’Farrell, vďaka hlásiť 18. decembra.

http://u-stavky.com/