Hull City – Everton FC 2:2

Hull remizoval s Evertonom 2: 2 a po troch kolách si zase pripisuje bod do tabuľky, vďaka čomu sa aspoň do zajtrajška odlepil z posledného miesta.

S konečnou remízou však nemôže byť spokojný ani jeden z tímov. Tigers by takýto výsledok pred začiatkom možná brali, vzhľadom k priebehu duelu, kedy dvakrát viedli a vyrovnávací gól inkasovali až šesť minút pred koncom, určite pomýšľali aj na víťazstvo. A ani ambiciózny Everton, ktorý útočí na poháre, nemôže bod z pôdy posledného brať ako úspech.

Toffees potvrdili svoju vianočné mizériu a na KC Stadium, kde boli jasnými favoritmi, prehrávali už po siedmich minútach hry. Center Roberta Snodgrass od rohovej zástavky predĺžil za seba Curtis Davies a kapitán Michael Dawson potvrdil, že aj ako stopér má slušnú kopaciu techniku, vďaka čomu z halfvoleje upratal loptu do siete.

Odpovedať mohol vzápätí Seamus Coleman, lenže po centre Garetha Barryho opečiatkoval len tyč. Vyrovnanie tak prišlo až v samom závere úvodného dejstva a opäť po rohovom kope. Ten zahrával Kevin Mirallas, brankár David Marshall sa nedohodol s Mbokanim a spoločne si zrazili loptu do vlastnej siete.

Na prahu druhého polčasu mohol byť obrat dokonaný, Romelu Lukaku si krátko po príchode z kabín naviedol loptu do stredu na ľavačku a jeho ranu Marshall končekmi prstov vyškrábl na brvno, čím aspoň čiastočne odčinil svoju chybu z prvého polčasu. Na opačnej strane sa takisto rozochvela gólová konštrukcia, z dvadsiatich piatich metrov ju opečiatkoval z priameho kopu Snodgrass.

Niekdajší stredopoliar Leedsu a Norwichu si svoju chvíľu slávy nechal až na 65. minútu, keď podobné situácie už bezpečne vymietol pravý horný roh Roblesovy svätyne a poslal Hull druhýkrát v zápase do vedenia. Španielsky gólman, ktorý dnes znovu zastupoval zranenú jedničku Stekelenburga, si na balón síce siahol, vytesniť mimo tri tyče ho však nedokázal.

Everton senzačný porážke unikol len vďaka situáciu z 84. minúty. Vtedy totiž svoju vycibrenú kopaciu techniku ​​predviedol Leighton Baines, ktorý svoj typický center posadil presne na hlavu nestráženého Rossa Barkleyho a talentovaný stredopoliar hostí z malého vápna ľahko vyrovnal. Koemanova ekipa mala s blížiacim sa koncom viac síl a chuti strhnúť víťazstvo na svoju stranu, nakoniec sa však oba celky museli uspokojiť s remízou.