Nowoczesne problemy gwałtownego spadku zainteresowania książce

Nowoczesne problemy gwałtownego spadku zainteresowania do książki jako nośnika kulturowo-historycznych wartości, istnieje kilka powodów. Aby czytanie przynosi przyjemność, niezbędne są podstawowe umiejętności zbiegłego czytania, zdolność wchłaniania historię i zrozumieć treść napisanego. Do tego odpowiednie nastawienie do tej książki, jest możliwe tylko pod warunkiem wartości poznania dla człowieka. W ten sposób, wyjaśnieniem zjawiska służą kilku powiązanych ze sobą okoliczności.

1. System operacyjny jest częścią umiejętności czytania, osiągnięcie odpowiedniej dojrzałości percepcji, operacji analizy i syntezy. Dziecko zaczyna czytać wtedy, kiedy jest w stanie odróżnić wszystkie dźwięki języka ojczystego, kojarzyć je z literami. Musi powstać wzrokowo-przestrzenne postrzeganie, aby dzieci nie pomylić bliscy pisania litery (F i, T i G i tak dalej.). Dodatkowo muszą powstać warunki do pomyślnego zbiegu liter w sylaby, sylab w słowa.

2. Poznawczy komponent. Niezrozumienie tekstu może być związane zarówno z brakiem percepcji dźwięków mowy i grafemy, jak i z problemami myślenia. Dziecko nie tylko musi odtworzyć historię, przeczytany fragment na pamięć. Ważne jest, aby zrozumiał treść tekstu, mógł opowiedzieć jego własnymi słowami lub przedstawić za pomocą komiksów. A także odpowiedział na postawione w tekście pytania dotyczące tematu i sensu fragmentu; sformułował tytuł historii po swojemu, i tak dalej. Trudności wydzielina głównej myśli, trudności opracowania i prezentacji obrazów czytania prowadzą do niskiej motywacji do czytania.

3. Emocjonalnie-silna niechęć do czytania. Jeśli za czytanie książek umieścić dziecko z podstawowe umiejętności, rezygnacja dziecka z takiej działalności naturalna. Bardzo często za dziecięcymi “nie chcę” kryje się “nie mogę”. W przypadku wystąpienia rodzicami wytrwałości u dzieci może utrzymać trwałe niechęć do drukowanej słowa. Pod różny wiek nadają się różne książki, zobacz tutaj książki dla najmłodszych.

4. Zasada oszczędzania zasobów psychicznych polega na tym, że człowiek stara się osiągnąć cel, jest najmniej kosztowne dla siebie sposób. W sytuacji alternatywnych źródeł informacji, takich jak dostęp do internetu i telewizja, jeśli wiedza dla dziecka nie jest wartością, nie będzie tracić czasu i sił na czytanie książek.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie sklep meblowy Banaby gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy