Országh nad nabídkou Slovanu neváhal

POPRAD. Raketovou kariéru prožívá 36-letý hokejový trenér Vladimír Országh.

Po čtyřech sezónách na lavičce extraligové Banské Bystrice a roční zkušenosti jako asistent trenéra národního týmu Slovenska při Vladimíru Vůjtka přijal nabídku Slovanu Bratislava na asistenta trenéra při Rostislav Čadová v KHL. Umí komunikovat s hráči

“Se Slovanem jsme se dohodli na roční spolupráci,” řekl mistr světa z Goteborgu 2002.V NHL odehrál 295 zápasů, ale pro zdravotní potíže s vícenásobně operována kolenem musel v roce 2009 kariéru ukončit.

“Původně jsem měl pokračovat v extralize, proto chci poděkovat vedení banskobystrického klubu za férový přístup a že mě uvolnili.”

Országh přivedl v této sezónu Banskou Bystrici do semifinále play off, mužstvo pak podlehlo v šesťzápasovej sérii Nitře.

“V extralize jsem měl s týmem tolik roboty, že jsem si nestačil zvlášť všímat Slovan v KHL,” pravil Országh.

“Když přišla nabídka, neváhal jsem.Jako trenér se stále učím, při Rostislav Čadová to bude pro mě nová zkušenost. V Banské Bystrici jsme měli několika hráčů ze Severní Ameriky a zřejmě i to byl jeden z důvodů, proč měl Slovan o mě zájem. Abych více komunikoval se zámořskými hokejisty. “

V létě se Országh přestěhuje s rodinou do Bratislavy. Finové ukáží naše slabiny

Nyní je Vladimír Országh s reprezentačním týmem v přípravě na mistrovství světa. ve čtvrtek Slovensko prohrálo v Košicích s Finskem 0: 3, v sobotu v 17:00 se hraje v Popradu odveta.

“Finové ukázali své bruslařské přednosti, hráli jednoduše, velmi dobře bránili a prehusťovali prostor před svou brankou.Výborně jim zachytil mladík Juuso Saros, “vrátil se k zápasu v Steel aréně.

” Dobře, že se v přípravě setkáváme i se silnými mužstvy, ukáží naše nedostatky. Nehráli jsme špatně, ale v koncovce musíme být důraznější. Pro mladé hráče je to velká škola. “

Na menším kluzišti v Popradu očekává asistent trenéra odlišný hokej jako v Košicích. Přibude více osobních soubojů, Finové jsou na užší plochy zvyklí z domácí ligy.V brance nastoupí Ján Laco, v obraně dostanou příležitost Martin stájích, Peter Čerešňák a v útoku Dávid Skokan, Andrej Šťastný, Marcel Haščák. Útočník Marek Vídeňský, který v pátek absolvoval s mužstvem první trénink, ještě hrát nebude.

Na příští týden čekají Slovensko na turnaji v Bratislava poslední dvě přípravná setkání s Lotyšskem a Norskem před cestou na šampionát do Běloruska (9. – 25. května).