Proč dítě slyší rodiče

U rodičů se často vyvstává otázka – proč děti nás slyší, proč ne provádět tyto nebo jiné žádosti dospělé od prvního okamžiku? Jaké faktory jsou příčinou toho, a řešení pro rodiče může doporučit? Pokusme se odpovědět na tyto otázky.

Proč dítě slyší rodiče
Děti nesdílejí naše priority. Děti nechápou, proč je splnění nějakého úkolu může být důležitější, než mají zájem v tomto okamžiku.

Hra je pro malé dítě je předním činností. Takže, to dospělým je třeba vzít v úvahu zájmy dítěte, chytře přepnout na jinou činnost. Za prvé, zeptejte se, čím se zabývá teď baby, projevte zájem o jeho činnost. Pak varovali ho, že byste chtěli, aby splnil nějakou vaši žádost, což naznačuje určitou dočasnou alternativu.

Například, potřebujete, aby se dítě šel do vany se koupat. Zeptejte se, dost, zda mu ještě pět minut, aby dokončit hru, nebo to půjde do vany právě teď. Zajistěte souhlas symbolické (studentské židle) handshake.

Bohužel, často se stává, že děti se stávají závislými ne věnovat pozornost na slova rodičů, zatímco dospělí (Koupit v obchodě dětský polštářek) se pohybují na zvýšení hlasu. Už i děti prvního roku života učí rozlišovat intonaci a prožívání hranice .

Starší dítě se stává, tím více může zajištěny u něj falešnou představu o tom, co můžete ignorovat obrátil se k němu slova rodičů. Samozřejmě, je to problém právě dospělí, jejich schopnost správně je “dát” svou důvěryhodnost.

Pokud dítě ignoruje více než čtyři dotazy, k němu, to znamená, že jste podvědomě ho na to, že není možné věnovat (dětský psací stůl) pozornost na slova, dokud nebudou podpořeny zvýšením hlasu.

Co poradit v této situaci? Není nutné dávat směrnice dítě přes celou místnost. Projděte až k dítěti blíže, řekněte pár slov o tom, čím se zabývá v současné době. Pak nastavte oční kontakt a jasně řekni mi, co musím udělat. Dítě musí pochopit, co říkáte vy vážně a pouze jednou. Nutně dodržovat ty termíny, na které jste se dohodli (něco udělat hned nebo po nějaké době).

Čelní úsek mozkové kůry dítěte, který je zodpovědný za schopnost přepínat pozornost, neustále se vyvíjí. Pokaždé, když budete potřebovat od dítěte splnit vaše pokyny, to se musí rozhodnout. Když se dítě vědomě rozhodne, že došlo k neposlušnosti vás – je pro něj důležitější, čím se zabývá nyní, pak se to poslouchá. Tím se zlepšuje schopnost rozhodování-vědomé a vyvážený výběr a vyvíjející se disciplínu.